درسهایی از قرآن

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع مدیران دارالقرآن كشور:

برنامه های قرآنی با پوشش مخاطبان بسیار، بر بخش عظیمی از جامعه تاثیرگذار باشد

0 2,174
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع مدیران دارالقرآن كشور:

برنامه های قرآنی با پوشش مخاطبان بسیار، بر بخش عظیمی از جامعه تاثیرگذار باشد

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ششمین دوره توانمند سازی مدیران مراکز دارالقرآن  سراسر کشور در اصفهان گفت: برنامه های قرآنی باید به گونه ای باشد که مخاطب بسیاری را پوشش دهد و گستره تاثیرش بخش عظیمی از جامعه  را در برگیرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط وزارت آموزش و پرورش، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در  ششمین دوره توانمند سازی مدیران مراکز دارالقرآن کریم سراسرکشور در اصفهان، بر نگرش وسیع و عمیق مدیران در حوزه های قرآنی تاکید و اظهار کرد: برنامههای قرآنی باید به گونهای باشد که  مخاطب بسیاری را پوشش دهد و گستره تاثیرش بخش عظیمی از جامعه را در برگیرد.
وی افزود: نظام جمهور ی اسلامی همواره در کنار محرومان و مستضعفان جهان بوده و خواهد بود و در عین حال تقویت هویت ملی الگوی برنامههای ما خواهد بود.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور وطن دوستی را امری پسندیده برشمرد و خاطرنشان کرد: مدیران نباید خود را تنها وقف خدمت در طی  سی سال کنند، بلکه عملکردشان باید به گونهای باشد که جامعه تا سالها از خدمات آنها بهرهمند شوند. چنان که یک روحانی از  ابتدای کار خود تا پایان عمرش همواره در خدمت مردم و هدایت جامعه است.
وی تصریح کرد: شادی حلال، امری پسندیده و خوب است اما مسئولین باید شرایط شادی مردم را در جامعه مهیا کنند.
قرائتی از تلاشش در جهت راهاندازی سایت خنده خبر داد و گفت: پوشش چادر مشکی خانمها، ویژه اماکن عمومی است اما اگر در محیطی تنها خانمها حضور دارند بهتر است این پوشش با استفاده از رنگهای شاد باشد. زیرا اسلام توصیهاش به شادی و خنده است.
وی با بیان اینکه معلمی کار مهمی است، تصریح کرد: یک روزی از آیت الله گلپایگانی پرسیدم فقیه بشوم یا معلم که گفت کشور معلم می‌خواهد، البته فقیه هم کم و لازم است زیرا فقط۵۰۰ فقیه داریم و به ازای هر شهر یک فقیه نداریم اما این صحبت نشان دهنده اهمیت معلمی است زیرا معلمی شغل پیامبر(ص) و جبرئیل است.
رئیس ستاد اقامه نماز اظهارکرد: به پیشنهاد من از کلمه فارغ التحصیل برای قرآن آموزان استفاده نشود، زیرا هیچوقت کسی از آموختن فارغ نمی‌شود حتی پیامبر(ص) نیز در جایگاه پیامبر بودن خود هنوز به دنبال علم بیشتر بود.
وی خاطر نشان کرد: برای تعطیلات برنامه ریزی کنید، يک دوره با حجت الاسلام ناصر مکارم شیرازی هر هفته سه ساعت از تعطیلی را به نوشتن تفسیر نمونه اختصاص دادیم که نتیجه آن کتابی شد که به دهها زبان ترجمه شد، تاکید می‌کنم که تعطیلات را کم کنید و به دولت و ملت کاری نداشته باشید.
حجت الاسلام والمسلمین قرائنی تصریح کرد: برای خود دفتر و دفترچه داشته باشید و هر موضوع خوبی که اعم از حدیث و آیه به چشم‌تان آمد بنویسید که برای صحبت کردن آنها را داشته باشید، این دفترها در آینده خیلی به کار شما خواهد آمد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.