درسهایی از قرآن

حجت الاسلام  موحدی نژاد مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی:ما بعنوان مروجان درسهایی از قرآن درست عمل کنیم و در راه تبلیغ دین و ترویج آیات الهی

ما بعنوان  مروجان درسهایی از قرآن    درست عمل کنیم و در راه تبلیغ دین و ترویج آیات الهی از هیچ چیز جز خدا نترسیدم

0 10,747
در نوزدهمین همایش   سراسری  مروجان درسهایی از قرآن در مشهد مقدس
حجت الاسلام  موحدی نژاد  مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی

ما بعنوان  مروجان درسهایی از قرآن    درست عمل کنیم و در راه تبلیغ دین و ترویج آیات الهی از هیچ چیز جز خدا نترسیدم

حجت الاسلام  موحدی نژاد  مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی  در ابتدای  سخنان خود   با تلاوت  آیه : ٱلَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَٰلَٰتِ ٱللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُۥ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا ٱللَّهَ ۗ وَكَفَىٰ بِٱللَّهِ حَسِيبًا (احزاب/۳۹)  گفت  خداوند در قرآن  می فرمایید:» كسانى كه پيام‌هاى الهى را ابلاغ مى‌كنند و از خدا مى‌ترسند، و از هيچ كس جز خدا بيم ندارند، و خداوند براى حسابرسى كافى است.»

 کسانی که  در راه تبلیغ دین و رسالت الهی ثابت قدم هستند و از هیچ چیز جز خدا واهمه و ترس ندارند  و سست نمی شوند و شک و تردید  ندارند  و در کمال قدرت تبلیغ آیات الهی را می کنند  خداوند آنها را کمک می کند   « کفا بالله حسیبا » بهترین پشتیبان برای این افراد  خداوند است.

به طور قطع یکی از مصادیق این آیه   الذین ما و شما می توانیم باشیم حالا که در این منصب و جایگاه و مقام قرار گرفتیم  باید  بر اساس این آیه کوتاهی نکنیم  شهامت و شجاعت داشته باشیم  . از هیچ چیز و هیچ کس نترسیم

بعضیا  در این  راه  ترسیدند فکر می‌کنند که میشود آیات الهی پایین بیاید و فساد و فحشا بالا برود ممکن است ما کوتاهی کنیم و آن پیدا کند و چند روزی هم اینها  جولان بزنند  ولی بالا نمی رود ومثل حباب فقط  روی آب خودنمایی می کنند بالا نمی رود  رسالت  الله بالا می رود قرآن و اهل بیت قول ها را داده است اگر ما وظیفه مان را انجام دهیم  خداوند  کمک  می کند . موانع و مشکلات  مثل نبود امکانات و بودجه و.. ما را نباید از راهی که در پیش گرفتیم باز بدارد

 هر کاری که می شود انجام داد و کوتاه نیامد ما نباید در کارهای مان  برای خدا خط کش تعیین کنین اگر  خط کش بذاریم  خدا هم   برای ما  خط کش می  گذارد آقای  دکتر باقری اشاره کردند که برای فعالیتهای قرآنی اعتباری تعیین می شود که شما می توانید برای درسهایی از قرآن هم  از آن هزینه کنید   .

   آقای موحدی نژاد در ادامه  سخنان خود  از حضور آقای دکتر باقری مدیر کل قرآن عترت و نماز  وزارت آموزش و پرورش تشکر و قدردانی کرد و ضمن اشاره به مواردی که با موافقت و همکاری آقای دکتر باقری انجام شده است  تشکر  ویژه  نمودند  که یکی از آنها  ارسال لوح تقدیر با دو امضای  استاد قرائتی و دکتر باقری  برای  همه دانش آموزن  برتر  دوره  سی ام  مسابقه درسهایی از قرآن  و همچنین  ارسال لوح تقدیر  آقای دکتر باقری برای  بیش از ۷۰۰۰ مروج و مجری مسابقه درسهایی از قرآن در استانها مناطق و مدارس بود که به صورت فایل به استانها ارسال شد  که این امر  موجب سرعت در ارسال  و   صرفه جویی در هزینه های جانبی بود   

 آقای موحدی نژاد  در ضمن چند  پیشنهاد  اعلام کرد و خواستار  مشارکت  اداره کل  قرآن عترت و نماز وزارت شد 

 وی با  اشاره به این که موسسه ترویج   بودجه و اعتبار دولتی ندارد  و تنها از طرف خیرین قرآن یاور حمایت و مساعدت  می شود . گفت  با هزینه خیلی کم  بیش از دو میلیون دانش آموز را بر سر  سفره  قرآن نشانده ایم   و برای  تهیه  هزینه های  جایزه   نفرات برتر مسابقه دانش آموزی با مشکلات زیادی روبه روبه هستیم   پیشنهاد می شود   آموزش و پرورش بویژه اداره کل قرآن  در کنار  مسابقه ای مختلفی که در طول سال  برای دانش آموزان برگزار می کند و نفرات برتر آن هدیه و جایزه می دهد  نفرات برتر مسابقه درسهایی از قرآن  را هم در کنار سایر برندگان   مورد تشویق و تقدیر قرار دهد .

 مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی  با اشاره به برگزاری آزمون آنلاین مسابقه درسهایی از قرآن در دورهای  بیست ونهم و سی ا م   گفت در دو سال  اخیر در ما مسابقه نهایی را به صورت مجازی از طریق سامانه آزمون آنلاین موسسه  برگزار کردیم . و هر سال  امکانات و قابلیتهای این سامانه را ارتقا دادیم   و در حال حاضر   اسامی بیش از ۲۰۰ هزار نفر از دانش آموزان در این سامانه ثبت شده است .

پیشنهاد می شود برای این عزیران  یک کار قرآنی   با مشارکت  اداره قرآن انجام دهیم تا  ارتباط و پیوند موسسه با این دانش آموزان با اتمام  برگزاری آزمون نهایی  قطع  نشود  و آنان  همچنان   از   سفره  پر برکت و   قرآن بهره مند  باشند .شیبه همان کاری که  در چند سال پیش برای ۳۵۰ نفر از فرهنگیان  با کمک سامانه موسسه   با عنوان آموزش ضمن خدمت  انجام شد  .  آقای موحدی نژاد با اشاره به اینکه  بستر اجرایی مسابقه درسهایی از قرآن در بستر آموزش و پرورش هس فرهنگیان  زیادی  با این موسسه  به صورت  دلی  و اعتقادی  بدون هیچ  چشمداشتی  همکاری می کنند   . خواستار تشویق این عزیزان  بویژه مدیران و مجریان مسابقه در مدارس که بیشتر زحمات و تلاش را دارند از سوی اداره کل خواستار شد .

 پیشنهاد آخر آقای موحدی نژاد به آقای دکتر باقری این بود که  با توجه به مرکز آموزش مهارتهاهای بیان تفسیر قرآن کریم که تحت نظر حاج آقا قرائتی  در مرکز آموزشی قم است  برای دبیران دینی و معارف و قرآن  با هماهنگی اداره کل قرآن  آموزش و پرورش دوره های آموزش مهارت بیان تفسیر برگزار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.