درسهایی از قرآن

مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی گفت: به دلیل اهمیت موضوع ۱۸ برنامه از سری برنامه های جدید درسهایی از قرآن به آموزش و پرورش اختصاص دارد.

 

حجت الاسلام موحدی نژاد مدیر عامل موسسه ترویج فرهنگ  قرآنی درسهایی از قرآن در دوره توانمندسازی کارشناسان قرآن کشور در رامسر  گفت: در آستانه اربعین امام حسین (ع) اگر مطلبی در این مورد نگوییم جفا کرده آیم. 
او گفت : حج همه اسلام است امام صادق فرمود اگر کسی توان داشته باشد و نرود به خدا جفا کرده است و روایتی از پیامبر داریم هر کس حج برود ولی در مدینه من را زیارت نکند به من جفا کرده است.و روایت دیگر اینکه هر کس به مدینه برود و شهدای احد را زیارت نکند جفا کرده است.
اینها همه یعنی  توحید نبوت و شهادت در امتداد هم هستند.


او ادامه داد:انسان در اوج مخلوقات است اوج انسانیت زمانی است که در حال عبادت است. اوج عبادت نماز است عبادت زیاد داریم اما اوج نماز سجده است و اوج سجده آنجایی است که پیشانی بر تربت شهید کربلا گذاشته شود.
موحدی نژاد ادامه داد:انام حسین (ع)اول در میدان جنگ نماز خواند و سر بریده اش بالای نی قرآن می خواند  این یعنی امام حسین (ع)ممکن است سر از بدنش جدا شود ولی از قرآن جدا نمی شود.
این سه کار یعنی نماز، قران و عترت در نهضت امام حسین(ع) خلاصه شده است.

او ادامه داد:نکته دوم اینکه آمدن آقای حاجی میرزایی  به وزارت است چند خصلت در ایشان دیدیم مومن و معتقد و پرتلاش و نوآور هستند و پر سابقه و این ها را باید به فال نیک بگیریم.
موحدی نژاد ادامه داد: ما باید تلاش مضاعف کنیم و برای موفقیت شان دعا کنیم در راه قرآن عترت و نماز و سوم بر اساس اعلام خود ایشان مطالبه جدی داشته باشیم.حاج آقا قرائتی یکی از مشوق های ایشان برای پذیرفتن این سمت بودند و درخواست کردند این وزارتخانه مانند سایر دستگاه ها نیست در این وزارتخانه باید انسان ساخته شود.
مدیرعامل موسسه قرآنی  ادامه داد: با برنامه درسهایی از قرآن آشنایی دارید همسن انقلاب است ۲۷ دوره مسابقات برگزار شده  است  و امسال بیست و هشتمین دوره برگزار می شود و خاطرات زیبایی از اثرگذاری این برنامه داریم.


او گفت: در هر سال ۲ الی ۲ و نیم میلیون دانش آموز از این مسابقات بهره می برند و و امسال پایه ششم هم افزوده شده است.
توصیه من به فرهنگیان و دانش آموزان این است که برنامه درسهایی از قرآن را خوب گوش دهید چون آقای قرائتی برای هر نیم ساعت ۴۰ ساعت مطالعه انجام می دهند.
او افزود: امسال خبر خوشی داریم آنهم این است که آقای قرایتی  قانع شده است که ۱۸ برنامه با محور آموزش و پرورش باشد.از نظر شکل ظاهری هم در آموزش و پرورش ضبط می شود و از فردا آغاز خواهد شد که با حضور دانش آموزان و فرهنگیان خواهد بود.
او حضور حداکثری دانش آموزان در این سلسله برنامه ها را خواستار شد و گفت: تقاضا داریم با توجه به شیوه نامه حضور حداکثر دانش آموزان را داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.