درسهایی از قرآن

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما؛در حرم حضرت عبدالعظيم(ع)؛ آغاز بیست ‌و هشتمین دوره مسابقات درس‌هایی از قرآن

کد خبر: ۲۵۳۸۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ – ۱۶:۴۳
در حرم حضرت عبدالعظيم(ع)؛

آغاز بیست ‌و هشتمین دوره مسابقات درس‌هایی از قرآن

آیین افتتاحیه بیست ‌و هشتمین دوره مسابقات درس‌هایی از قرآن در تالار شیخ صدوق حرم حضرت عبد‌العظیم حسنی(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما؛ در مراسم افتتاحیه بیست ‌وهشتمین  دوره مسابقات درس هایی از قرآن ویژه مدارس که با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی و برخی از شخصیت های دینی و مسوولان کشوری برگزار شد، مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی کشور با بیان اینکه در حال حاضر بیش از نیمی از جامعه دانش آموزی متوسطه اول و دوم کشور در این مسابقه قرآنی شرکت می کنند، گفت : دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دانش آموزان مدارس کشور مخاطب این برنامه قرآنی هستند که هرساله حدود ۱۰۰ هزار دانش آموز  از شهر تهران و شهرستانهای استان تهران به آزمون نهایی برنامه تلویزیونی درسهایی از قرآن را پیدا می کنند که از این تعداد  ۳ هزار دانش آموز مورد تجلیل قرار می گیرند.

حجت الاسلام محمد موحدی نژاد افزود: امیدواریم همواره با کمک سایر نهادها و خیرین بتوانیم بیش از پیش از فرصت های ایجاد شده حداکثر استفاده را کنيم و در جهت رشد و اعتلای فرهنگ قرآنی گام برداریم.

وی هدف اصلی مؤسسه ترویج فرهنگ قرانی را آشنا کردن نسل جوان با تفسیر و مفاهیم قرآنی دانست و اظهار داشت :  این موسسه  که فعالیتش را از سال ۱۳۷۱ آغاز کرده بر این باوراست که عمل به قرآن مهمتر از قرائت آن است و قرآن باید با گوشت و پوست نسل جوان گره بخورد تا زندگی آنان قوام یابد.

وی با بیان اینکه امسال برنامه درسهایی از قرآن وارد چهلمین سال خود شد، گفت: ابتدا این طرح در اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۲ تهران مطرح شد و اکنون این طرح در ۷۰۰ منطقه آموزشی سراسر کشور و در بیش از ۳۰ هزار مدرسه پایگاه دارد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش نیز این برنامه قرآنی را کاری بسیار ارزشمند دانست و افزود :  این  برنامه که  توسط جمعی از علاقمندان حوزه قرآنی با توجه به نیاز جامعه بویژه دانش آموزان طراحی و اجرا می شود توانسته است بسیاری از دانش آموزان را به قرآن و مفاهیم قرآنی علاقمند کند.

محمد رضا مسیب زاده با بیان اینکه همه ما به هر نحوی باید با آموزه های قرآن کریم آشناتر شویم ،تاکید کرد : وزارت آموزش و پرورش تلاش می کند تا حضور دانش آموزان برای شرکت در این گونه برنامه ها افزایش یابد.

در  این مراسم  که ضبط برنامه تلویزیونی درس هایی از قرآن با سخنرانی حجت الاسلام محسن قرائتی آغاز شد از دانش آموزان برتر مناطق مختلف آموزش و پرورش تهران و شهرستاهای استان تهران  و نواحی یک و دو شهر ری در بيست وهفتمین دوره مسابقات درس‌هایی از قرآن تجليل شد.

Loaded: 0%

Progress: 0%

Remaining Time -۰:۰۰

کد ویدیو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.