درسهایی از قرآن

برگزاری جلسه شورای مشورتی و کارشناسی موسسه 

برگزاری جلسه شورای مشورتی و کارشناسی موسسه 

 شصت و هشتمین جلسه شورای مشورتی و کارشناشی موسسه با حضور اکثریت  اعضا در روز شنبه ۱۲ مرداد ماه ۹۸ در دفتر موسسه تشکیل شد .  پس از تلاوتی چند از کلام  مجید. حجت الاسلام و المسلمین  ضمن خوش آمد گویی و تشکر از همیاری و همکاری اعضا  سالروز ازدواج دو نور آسمانی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و حضرت امیر المومنین  علی علیه سلام .  با بیان حدیثی از امام جواد علیه سلام  که می فرمایند :  إظهارُ الشَّيءِ قَبلَ أن يُستَحكَمُ مَفسَدَةٌ لَهُ. آشكار كردن چيزى پيش از استوار شدن، مايه تباهى آن است. [تحف‌العقول، …  گفتند چه بسیار حرف ها تصمیمات و  فکرها که بدون  تحقیق و مطالعه و یا اینکه استحکامی داشته باشد  مایه خرابی . ابهام و نابودی شده   که  بعضی از زندگی ها و ازدواج های  امروزی هم که منجر به جدایی می شود  بر همین  اساس است . 

سپس ایشان به  تصمیماتی که در خصوص  تهیه و تدوین محتوای ۱۸ برنامه درسهایی از قرآن  ویژه آزمون نهایی  و با رویکرد دانش آموزی  اتخاذ شده که در آن به  نیازهای مطالعاتی  دینی و معارفی  دانش آموزا در سه حوزه توحید ، اعتقادی و اخلاقی  اشاره شده است.

 

 همچنین در این جلسه  مناطقی  برای ضبط  برنامه درسهایی از قرآن   مشخص گردید که هماهنگی لازم با مسئولین  منطقه  بعمل خواهد آمد  که  با حضور دانش آموزان . اولیای آنان آموزگاران  این برنامه ضبط خواهد شد .

 در خاتمه جلسه پیشنهاد هایی در خصوص طراحی و کیفیت  محتوای آزمون نهایی ، پاسخنامه و… ارایه شد 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.