درسهایی از قرآن

گردهمایی سالانه مروجان درسهایی از قرآن در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

گردهمایی سالانه مروجان درسهایی از قرآن در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

یه گزارش روابط عمومی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی   در سالروز میلاد امام موسی کاظم  علیه  سلام هفدمین  گردهمایی مروجان درسهایی از قرآن با حضور روسای ادارات قرآن، عترت و نماز  ادارات کل آموزش و پرورش استانهای کشور (مروجان درسهایی از قرآن ) در مزکز فرهنگی و رفاهی نیایش مشهد مقدس  در روزهای ۳۱ مردادو یکم شهریور ماه برگزارمی شود.

این گردهمایی به منظور قدردانی از تلاشهای مروجان درسهایی از قرآن استانها ،استفاده از تجارب و پیشنهادها و همچنین چگونگی اجرای بیست و هشتمین دوره  مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن  در مدارس متوسطه  و ابتدایی ، در قالب کارگروههای آموزشی  توجیهی برگزار شده است.

در ابتدای این برنامه حجت الاسلام و المسلیمن موحدی نژاد  ضمن تبریک میلاد باسعادت امام موسی کاظم علیه سلام بر برنامه ریزی و بررسی راههای جذب حداکثری  دانش آموزان در مسابقه هفتگی  درسهایی از قرآن و پوشش مدارس متوسطه  بطور کامل تاکید  کردند  و با بیان دستور کار گردهمایی خواستار مشارکت فعال و جدی در مباحث و کار گروهها شد.

در ادامه  همه مروجان درسهایی از قرآن حاضر نظرات و پیشنهادهای اصلاحی خود را در باره هربک از موضوعات مطرح شده ارایه دادند .

زمان برگزاری آزمون نهایی درسهایی از قرآن  در زمان مناسب ، چگونگی اجرای مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن در  دوره دوم ابتدایی  از جمله موارد مهم در این نشست صمیمی مروجان بود .

 سپس آقای آقابابایی  معاون اداری و مالی موسسه در چگونگی  اجرای  مسابقه هفتگی در دوره دوم ابتدایی  ( مقطع  ششم ابتدایی دخترانه و پسرانه ) در دوره بیست و هشتم توضیحات کاملی ارایه دادند و  بر داوطلبانه بودن آنتاکید کردند ،  همچنین از مروجان خواستند در باره اجرای آن در استان حتما  با معاون پرورشی و فرهنگی  و  رییس  ادارات  قرآن ،عترت و نماز  مشورت کنند و پس از موافقت آنان  اعلام آمادگی نمایند . در ادامه سخنان خود  درباره روند اجرایی مسابقه ، سفرهای استانی ، محتوا و سئوالات مسابقه و همچنین مسایل مربوط به اطلاع رسانی و تبلیغات  درسهایی از قرآن خواستار  اعلام  نظر  و پیشنهادات مروجان محترم درسهایی از قرآن شدند.  

ادامه گردهمایی در روز اول با تشکیل کارگروهها و بحث و گفت و گو و اعلام نتایج  آن  در جلسه عموی  به پایان رسید و

در روز جمعه اول شهریور ماه گردهمایی با موضوعات و جمع بندی نتایج و تصمیمات  مورد تاییدکارشناسان قرآنی  ادارات کل آموزش و پرورش  ادامه خواخد یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.