والفجر و لیال عشر – دهه فجر (نویسنده: آقای شیرازی)

قال اله تعالی فی القرآن الکریم

والفجر و لیال عشر صدق الله العلی الاعظیم

برادر و خواهر گرامی آنچه بهمن ماه را برای همه ما خاطره ساز کرده و ما این ماه را با آن می شناسیم و همین ده روز بهمن است که او را دهه فجر می دانیم . آری زمان می گذرد و روز ها از پی روزها و ماه ها و سالها از پس یکدیگر به پایان می رسند ولی خاطرات بیاد ماندنی که در زندگی انسان نقش بسته زنده می ماند ، مگر حماسه کربلا و عاشورای حسینی که تقریبا هزار و چهار صد سال از آن می گذرد فراموش شد .

مگر نهضت های آزادی بخش مسلمانان در جهان از یاد رفت پس همانطور که این حرکت ها روز بروز با طراوت و شفافتر می شود و کهنگی در آن اثر فراموشی ندارد ، یاد خاطره پیروزی انقلاب اسلامی ایران که به سعی و کوشش چهاردهمین مجدّد دین مبین در ایران اتفاق افتاد برای نسل زمان او و آینده که میراثداران آن حرکت و نهضت هستند باقی خواهد ماند .           انشااللّه

آری هر ملتی اگر بخواهد به ارزشهای مورد نظرش برسد باید به چند نکته توجّه و عنایت داشته باشد .

الف – در حرکت به سوی کمال که غایت و نهایت تلاش همه انسانهای با فضیلت است باید رهبر و الگوی اندیشمند و فرهیخته همچون حضرت امام خمینی ( ره ) موجود باشد که در انقلاب اسلامی ما هم رهبر با وجود و شجاع و فرهیخته الهی وجود داشت که خود پرورش یافته مکتب عاشورا که بنیانگزارش حضرت حسین بن علی ( ع )  است بود .

قابل ذکر است که خاص و عام از او اطاعت هم فقهی بعنوان مرجع دینی داشتند و هم از ابتدای قیامش گوش به فرمانش عمل می کردند پس از رحلت آن بزرگوار مشاهده می کنیم که اکثریت مردم مسلمان از دست پرورده آن فقیه از دست رفته یعنی ولی امر مسلمین حضرت آیت اللّه خامنه ای خالصانه پیروی می کنند و گوش بفرمانش دارند .

ب – حضور امتی خدا جو و متّحد و رنج کشیده از نظام ستم شاهی که همگی طالب برقراری جامعه ای توحیدی و برقراری عدل و داد او بودند و بدینمنظور برپا خواستند و نه تنها تصمیم داشتند که سرچشمه خیرات و برکات و ترقی و تعالی میهن اسلامی خود باشند بلکه به امت مسلمان دیگر بیاموزند که اگر به فرمان خداوند که در قرآن مجیدش    فرموده : و اعتصموا بحبل اللّه جمیعا و لا تفرقوا عمل کنند دست در دست برادران دینی خود بگذارند تا قدرت کامل پیدا کنند می توانند همگی بتهای جهان را بشکنند .

ج – شهادت طلبی نوجوانان و کهن سالان که از دامن مادران خود عشق به خدا و اهل بیت عصمت و طهارت را آموخته بودند و به ایران عشق می رزند چون ایران پایگاه علویان و مهد تمّدن اسلامی و مکتب توحیدی است حقا که عملا ثابت کردند که برای این هدف مقدس گوش بزنگ رهبر فقید و اکنون فرمانبر رهبر معظم انقلاب دامّ ظلّه هستند گفتنی است اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام راحل از همان راه یافتگان طریقت حسینی و شریعت نبوی و فرزند خلف و صالح مکتب اسلام بود که توانست با انقلابی که بوجود آورد فرزندانی صدیق را پرورش دهد تا هر کدام سنگری قدرتمند و هوشمند برای جامعه ایرانی باشند .

خواننده محترم شما در جامعه انقلابی اسلامی ایران فراوان از آن مردان و زنان با فضیلت و شجاع دیده و خواهید دید حتما یادتان نرفته که شهید حاج قاسم سلیمانی نور الله مرقده الشریف چگونه پرچم اسلام ناب را با یاران جان بر کف و فرهیخته خود به اهتزاز داشت و خاری بر چشم دشمنان انقلاب و اسلام بویژه ستمگران یهودی و آدم کشان بی خرد و داعشی و دین فروشان وهابی بود و در سحر گاهان جمعه ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ بدست کور دلان آمریکایی ترور شد و در مراسم تشیع پیکر پاک او و همرزمانش هنگام اقامه نماز و وداعش از بین همرزمانش رهبر معظم و مکرم انقلاب چگونه اشک غم و ماتم بر چهره داشت . آن بنیانگذار انقلاب حضرت امام راحل می خواست ثابت کند اولا پرچمدار کلام توحیدی است که نیاکان بزرگوارش ابراهیم خلیل ارحمان ( ع ) در برابر نمرودیان و موسی کلیم ( ع ) در برابر فرعونو عیسی بن     مریم ( ع ) در برابر صهیونیسم جدّش رسول خاتم ( ص ) در برابر سفیانیان داشت باشد و ثانیا به هموطنان زجر کشیده خود در دوران ستم شاهی پهلوی اول و دوم بفرماید که : با غیرت حسینی ( ع ) که در شاکله وجودش بود ایرانیان مستعد آزادی و آزادگی را نه تنها از قیمومیّت جنایت کاران خارجی و خود باختگان داخلی نجات دهد بلکه مردم طاغوت زده کشورش را با مقدسات مکتب وحی و توحیدی بیشتر و بهتر آشنا نماید و تذکر دهد که نافرمانی از فرامین الهی و ائمه هدی که قرآن مجسم هستند بپرهیزند تا جملگی رستگار گردند روحش شاد و مرقدش نورانی باد ای کاش هر چه زودتر پنجره دلمان را بسوی نور محمّدی ( ص ) که از ماذنه های ۲۲ بهمن فضای ایران را منوّر به نور ایمان و شهادت و ایثار کرده و ما را مقیّد به وحدت می نماید باورمان را دوباره بدست آوریم تا از تفرقه که حاصل کج اندیشی و شیطان زدگی است بیرون آمده تا به صراط مستقیم الهی هدایت گردیده و لیاقت زمان ظهور مولای پنهان از نظر را بیابیم .

تذکر از اتفاقاتی که در این چندین سال که از عمر انقلاب گذشته و بسن چهل سالگی که علامت کمال است رسیده افتاده و علائمی که در کتب روائی و حدیثی مطالعه شده است می توان تخمین زد که از ظهور آن یگانه و باقی مانده از تبار نور مدت زیادی نمانده است خدا می داند .

اما امید که ظهورش در زمان باقی مانده از عمر ما انجام گیرد تا با آمدنش جمع منتظران را همان طور که خداوند متعال نظر دارد را رهبری کند و عشق را تقسیم و ابراز محبت را تعلیم همگی ما دهد . انشا اللّه

مولا جان مهدی ( عج )

ای کاش که انتظار معنی می شد                        بی تابی جویبار معنی می شد

وقتی که سحر شکوفه صبح دمید                         با آمدنت بهار معنی می شد .

 

                                                  موقوفه قرآن و عترت و نمایشگاه دائمی و انتشارات مهدی ( عج )

 

 

                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.