درسهایی از قرآن

عقیله بنی هاشم پیام آور خط سرخ کربلا پا به عرصه جهان می گذارد . نویسنده :آقای عبدالحسین شیرازی

السلام علیک یا بنت امیر المومنین علیه السلام

امشب علی ( ع ) ولیمه به خلق خدا دهد                               امشب زمین فروغ به هفتاد آسمان دهد

امشب خدا تجلی خود را نشان دهد                                     با خط نور بر همه خط امان دهد

عقیله بنی هاشم پیام آور خط سرخ کربلا پا به عرصه جهان می گذارد

خواننده گرامی در روز پنجم جمادی الاّول آفتاب پر فروغ پاکی طلوع کرد – گنجینه عفت و عصمت بدنیا آمد – فرشتگان ازقدوم مطهّر دخت امیر المومنین علیه صلوات المصلین به عرشیان و فرشیان بویژه ریاحین انسی که در زندگی او را الگو و اسوه خویش می دانند مژدگانی می دهند .

در خانه محقر علی و فاطمه علیهما السلام که جلوه گاه نور عظمت الهی و پرورشگاه زبدگان اولاد آدم است بخاطر این مولود فرخنده شور و شعف موج می زند .

نکته مهّم چرا وقتی قنداقه زینت پدر را بدست برادرش حسین علیه السلام می دهند آتش فشان درونیش یکباره به گل خنده تبدیل شده آرام می گیرد این چرا و چرا های دیگر در زندگی او را باید کنار قبر مطهرش روی و از خودش بشنوی !؟

زینب صاحب اندیشه ای است که غروب را از عاشورا پاک کرده و ابر های تباهی جاهلی را که در جبهه نینوا توسط اومویان تاریک و شرک آمیز کرده بود در هم ریخت و کفر یزیدیان را بر ملا ساخت – طومار جنایات بازماندگان عصر جاهلی را در طول اسارت خود در کوفه و شام پیچید و برگردن تاریخ سیه روزان و ستمگران سفیانی انداخت

این حادثه بزرگ تاریخی را با زدن سر بر چوبه کجاوه به ثبت رساند .

خطابه های او در اسارت همچون شمشیر بران مفسر خونهای بنا حق ریخته شد و بیانگر حقایق کلام الهی و انقلاب حسینی گردید و نگذاشت سفیانیان ملحد نهضت برادرش سید شهیدان را خارجی نمایش دهند .

زینب دست پرورده مکتب فکری و تربیتی فاطمه حضرت بضعه الرسول و همسر شاه ولایت علیهما السلام بود . او بیانگر این حقیقت شد که اگر عصمت در تقدیر آدمی نوشته نشده باشد ولی می توان تا مرز عصمت پیش رفت و در رفتار و اعتقادات تالی معصومین گردید .

ای پرورده آغوش زهرای اطهر ( س ) ای گلبرگ دامان رسالت و شگفته بر سینه ولایت سلام بر تو که با لای لای میکائیل در گهواره چشم بستی و در غروب خونین عاشورا با شیون جبرائیل و دیگر ملائک پلک بر هم ننهادی . سلام بر آیاتی که بر سر نیزه از حنجر خشکیده برادرت قرائت شد و خواب خفته ترین مردم شهر افسون زده را    بر آشفت .

امّا تو ای حسین جان صبوری تو معلم صبوری خواهرت زینب شد زیرا آنگاه که سی هزار نگاه کرکسانه منتظر شکستن و افتادنت بودند و تنها و بی یار و یاور مانده بودی و شکیبانه چشم به رضای دوست داشتی خواهرت نیز دشمن ملحد را به هیچ شمار نیاورد و پیکر پاره پاره و بی سرت را پس از بوسیدن رگهای بریده ات روی دست گرفت و به پیشگاه حضرت حق جل و علا هدیه نمود آری اگر بوی بهشت و نسیم خنک ملکوت در کوی تو پیچیده است – اکر خاک تو آب حیات در زندگی شیعیانت شده است – اگر بر حرم سر بفلک کشیده ات ملائک به رهبری فطرس علی الدوام نوحه سرائی می کنند همه و همه بخاطر حقانیّت قیام و ایثار جانهای پاک و یاران با وفایت و مصیبت خواهرت زینب ( س ) بوده و هست ای عقیله بنی هاشم زینب ( س ) بحق برادر رشیدت سقای لب تشنگان تاریخ که آبروی آب شد قسم ما را در پرتو امن عشق خویش پناه ده و در قبر و برزخ و قیامت شفیعه ما باش مادران و همسران و خواهران شهدا در مکتب او آموختند که همچون او صبور و مقاوم عفیف و نجیب باشند تا بدینوسیله نگهبان خونهای مقدسی که برای اعتلای کلمه طیبه و حفظ وطن و مکتب انقلاب ریخته شده باشند .   هنیا لهم  

پرستاران این جامعه اسلامی و انقلابی ما می بایست هر روز بهتر از دیروز اندیشه دختر علی بن ابیطالب علیهما السلام را در رفتار و کردار خویش جاری و ساری سازند و کاری کنند که در بهشت برین هم پشت سر           زینب کبری ( س ) و انبیاء عظام و خاتم ایشان و ائمه هدی علیهم السلام باشند  .

امّا تو ای پایان دهنده غربت تنهائی آل اللّه مهدی جان ( عج ) ترا به آنگاه که گفتی اگر اشگم تمام شود خون گریه می کنم و اشاره به غربت و اسارت و مصیبت عمه ات عقیله بنی هاشم داشتی قسم می دهم که بیا و با آمدنت واژه ماتم افزای این الحسن و این الحسین را از لغتنامه منتظران بردار و دعای ندبه از مفاتیح الجنان حذف کن .

همسفران و عزیزان من خوشا به حال آنان که در کلاس انتظار حتی یک جمعه هم غیبت ندارند زیرا اگر با آمدن آفتاب از خواب بیدار شوند نمازشان قضا خواهد شد .                 

  روز پرستار گرامی باد         

                                  موقوفه قرآن و عترت  نمایشگاه دائمی و فروشگاه انتشارات مهدی ( عج )

 

 

                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.