درسهایی از قرآن

سی و دومین آزمون نهایی دانش آموزی درسهایی از قرآن برگزار شد

0 166
 به گزارش روابط عمومی  موسسه ترویج فرهنگ قرآنی سی و دومین آزمون نهایی  درسهایی از قرآن ویژه دانش آموزان پایه ششم ابتدایی و متوسطه اول و دوم  در روزهای اول تا چهارم  بهمن ماه   اجرا گردید .
 این آزمون که با هماهنگی اداره کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از طریق  سامانه  my.medu.ir و نورینو  در ۷۰۰ منطقه  و بیش از ۵۰ هزار مدرسه  در سراسر کشور برگزار  گردید.
 محتوایی این مسابقه  چکیده مطالب ۱۵ برنامه تلویزیونی  درسهایی از قرآن  حجت الاسلام و المسلمین  استاد قرائتی است که به صورت دو کتاب  برای دانش آموزان  پایه ششم ابتدایی به نام  نسیم وحی یک و  برای دوره متوسطه است با عنوان   نسیم وحی دو در فضای مجازی منتشر و در اختیار دانش آموزان  قرار گرفته است .

 پیش بینی می شود بیش از ۱۰۰ هزار نفراز دانش آموزان  واجد شرایط  در این آزمون شرکت  کنند
 یاد آور می شود  در مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن دانش آموزی  هر ساله  حدود ۲ میلیون دانش آموزان  تحت پوشش این  برنامه  قرار می گیرند و حدود ۲۰۰  هزار نفر در آزمون نهایی شرکت می کنند  و بیش از نیمی از آنان  موفق به  امتیاز قبولی می شوند  و هرساله به همه قبول شدگان لوح تقدیر از سوی اداره کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش پورورش داده می شود و موسسه ترویج نیز به حدود ۲۰۰۰ نفر   کارت هدیه بانکی  اهدا می کند
 نتایج این مسابقه بعد از قرعه کشی نفرات برتر توسط استانها اعلام می شود
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.