رقابت بیش از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مسابقات درس‌هایی از قرآن

گروه مسابقات ــ آزمون نهایی مسابقات درس‌هایی از قرآن به صورت سراسری با حضور بیش از ۱۰۰ هزار نفر از برگزیدگان کشوری، امروز، ۲۷ فروردین ماه برپا شد.

گروه مسابقات ــ آزمون نهایی مسابقات درس‌هایی از قرآن به صورت سراسری با حضور بیش از ۱۰۰ هزار نفر از برگزیدگان کشوری، امروز، ۲۷ فروردین ماه برپا شد.

 

به گزارش ایکنا؛ بیست و ششمین آزمون کشوری مسابقات دانش‌آموزی درس‌هایی از قرآن با حضور بیش از ۱۰۰ هزار نفر از برگزیدگان کشوری در ۷۰۰ حوزه در سراسر کشور به  طور همزمان برپا شد.

 

مسابقات درس‌هایی از قرآن در مناطق نوزده گانه شهر تهران امروز۲۷ فروردین ماه برگزار شد که دبیرستان شهید مطهری منطقه شش شهر تهران با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از دانش‌آموزان برگزیده میزبان حجت الاسلام و المسلمین قرائتی بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی در جمع دانش‌آموزان با اشاره به تقسیم بندی علم مفید و مضر گفت: تمام تلاش و وقت خود را برای آموختن و کسب علام مفید صرف کنید. برخی علوم دانستن یا ندانستن آنان هیچ تاثیری در زندگی ما ندارد. شما دانش‌آموزان فقط به مطالعه کتاب‌های درسی اکتفا نکنید، مطالب این کتاب‌ها اطلاعاتی را ارایه می‌دهند که هیچ کاربردی ندارند.

 

رقابت بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز در بیست و ششمین  مسابقات درس‌هایی از قرآن

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش ما در تربیت علمی و اخلاقی دانش‌آموزان چندان موفقیتی نداشته است بیان کرد: ساعات زیادی در آموزش و پرورش صرف علوم غیر مفید می‌شود، بدون اینکه حرفه و مهارتی را دانش آموز یاد بگیرد، وارد اجتماع می‌شود، اگر مهارت داشته باشد، می‌تواند صاحب کار، مسکن و خانواده بشود. توصیه می‌کنم حتما حرفه پدرتون را یاد بگیرید و تنها به درس خواندن قانع نشوید.

وی ادامه داد: توصیه دوم اینکه حتما شماره تماس یک اسلام‌شناس را داشته باشید تا وقتی با شبهه‌ای مواجه شدید، سریع رفع شهبه شود. دانش‌آموزان با استعداد و علاقه‌مند، درس طلبگی بخوانند.

همچنین قرائتی دانش‌آموزان را به دقت در اعمال دینی و نماز درست و سر وقت توصیه کرد و افزود: اگر ما دستمان در دست خداوند باشد، هیچ قدرتی حریف ما نمی‌شود، آل سعود دستش در دست آمریکاست و رئیس جمهور آمریکا به آل سعود می‌گوید گاو شیرده. هم توهین می‌کنند هم ثروت آنها را غارت می‌کنند.

در ادامه وی با توجه به شبهه‌هایی که در مورد ولایت فقیه وارد می‌کنند گفت: ولایت فقیه یعنی سکان‌دار حکومت در دست کسی باشد که فقه را می‌داند و براساس احکام و دستورات دینی و فقهی حکومت می‌کند. ولایت فقیه یعنی در کشور حرف آخر را یک نفر بزند. در همه کشورها هم همینطور است، یک نفر حرف آخر را می‌زند، حالا اسمش ولایت فقیه نیست در آمریکا دادگاه قانون اساسی و در دیگر کشورها فلان مقام و فلان مرجع تصمیم‌گیرنده نهایی است.

 

رقابت بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز در بیست و ششمین  مسابقات درس‌هایی از قرآن

قرائتی با توجه نزدیک شدن نیمه شعبان و سالروز میلاد حضرت صاحب الزمان(عج) و پاسخ به این سوال که چگونه خداوند علم امامت را به کودک سه ساله منتقل کرده است، گفت: شما یک فلش را در نظر بگیرید یه قطعه کوچک فلزی و توخالی است که با یک کلید تمام اطلاعات کامپیوتر در ظرف چند ثانیه به اون فلش منتقل می‌شود و این ساخته دست انسان هست. آیا خدواند نمی‌تواند علم امامت را به کودک سه ساله منتقل کند. خداوند قادر و تواناست.

در ادامه آزمون نهایی درس‌هایی از قرآن برگزار شد. در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین متوسل، رئیس مرکز فرهنگی درس‌هایی از قرآن و رئیس هئیت مدیره مؤسسه ترویج قرآن، آقابابایی معاون مؤسسه، مسئولان منطقه شش آموزش و پرورش، مدیران و معاونان دبیرستان ماندگار البرز و شهید مطهری حضور داشتند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.