درسهایی از قرآن

دیدار مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی با مدیرکل آموزش وپرورش و برخی از مناطق و مدارس استان اصفهان

0 70
مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی در ادامه سفرهای استانی به منظور تقدیر و قدردانی از تلاش و زحمات  دست اندرکاران مسابقه دانش آموزی درسهایی از قرآن  . این بار دیداری صمیمی با مدیرکل آموزش وپرورش اصفهان  جناب آقای دکتر ابراهیمی و معاون پرورشی آقای         نم نبات  داشتند  در این دیدار که خانم میرشمسی مروج درس هایی از قرآن استان  و آقای صفایی مسئول مسابقات  موسسه  حضور داشتند   در خانه معلم شماره ۳ اصفهان برگزار گردید .
در این دیدار مدیرکل آموزش وپرورش استان با تاکید بر اینکه  رویکرد فعالیت های آموزش و پرورش  استان در حوزه پرورشی قرآنی است ، درسهایی از قرآن را نمود بارزی از فعالیت های فرهنگی استان  دانست .

در این جلسه  حجت الاسلام اقای موحدنژاد  مدی موسسه  سلام استاد قرائتی را به مدیر کل  ابلاغ کردند و خاطر نشان کردند که اگر درس هایی از قران با تأسی به آیه:« تعاونوا البر و التقوی» است  اگر ( بّر) است. و مطمئن هستید که این برنامه برای دانش آموزان اثر گذار است پس تعاوانوا همه تلاش ها انجام پذیرد که این برنامه در بین دانش آموزان رونق بیشتری داشته باشد .
در این جلسه از زحمات مدیر کل آموزش وپرورش استان اصفهان معاون پرورشی و مروج درس هایی از قران تجلیل شد .
در روز دوم  سفر شهرستان های خمینی شهر و نجف آباد بازدید شدند
در خمینی شهر  نخست دیداری با رئیس اداره  ، معاون پرورشی و فرهنگی، کارشناسان قرآن و مروج درس هایی از قرآن منطقه انجام شد و همچنین پیام حاج اقا قرائتی به عزیران  ابلاغ گردید و بر ترویج  مسابقه درسهایی از قرآن از طرف مسئولین  تاکید و مباحثی  مطرح گردید
 همچنین  به منظور قدردانی از زحمات مسئولین  اداره  بسته های فرهنگی موسسه به آقایان اهدا شد.
دیدار بعدی منطقه خمینی شهر از دبیرستان های ۱۵ خرداد و داورپناه بازدید شد و با مدیران و مروجین درس هایی از قران و دانش اموزان فعال صحبت هایی جهت ترویج درس هایی از قران صحبت گردید و بسته های فرهنگی اهداشد .
دربرنامه های بازدید روز یکشنبه منطقه شرق استان اصفهان شهرستان های کوهپایه و هرند
از مدارس کوهپایه شهید عبایی وزنده یاد الهام صادقی بازدید به عمل امد
در منطقه هرند از مدارس شهید سلیمانی و دبیرستان خیرسازناظمی شهرهرند شبانه روزی امام سجاد (ع)
بازدید به عمل امد در تمای بازدید هاجنای اقای موحدی سلام حاج اقا قرائتی را ابلاغ نموده و ضمن تشکر از همه زحمات همکاران برترویج برنامه درس هایی از قران توضیحاتی را دا دند در پایان هم بسته های فرهنگی به دانش اموزان روسای ادارات و معاونین پرورشی ومدیران و کارشناسان مروج درس هایی ا قران اهداگردید. همچنین در بازدید شهرستان هرند جشن تکلیف برگزار بود که بسته های فرهنگی به دانش اموزان جشن تکلیف اهداگردید.
در منطقه نجف اباد از مدارس شهید منتظری و شاهد زینب بازدید شد و در پایان سفر مزارشهید حججی زیارت گردید.

 

در ادامه آخربن مقصد  سفر  شهر کاشان بود که دیداری با مدیریت و معاونان آموزش و پرورش کاشان دیداری انجام شد
که در آن  درباره فرایند مسابقات درسهایی از قرآن بررسی و تبادل نظر انجام گرفت.
آقای صفایی هم با بیان خاطراتی از جذابیت و فراگیر بودن این مسابقات با محوریت بیان ساده و جذاب برای دانش آموزان نکاتی را اشاره کردند.
در این جلسه صمیمی حاج آقای موحد نژاد با توجه به حضورشان در اکثر استان ها و شهرستان ها نسبت به تاثیرگذاری این مسابقات در بین جوانان و نوجوانان تاکید نمودند.
در پایان با اهدای هدایایی از مدیریت و همکاران پرورشی تقدیر شد
در ادامه با حضور در تعدادی از مدارس از نزدیک با مدیران و معاونان پرورشی و دانش آموزان گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.