درسهایی از قرآن

دیدارمسئولین موسسه با مدیرکل قرآن,عترت و نماز آموزش و پرورش

0 32

به گزارش روابط عمومی ،مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی صبح امروز ۱۸ اردیبهشت دیداری صمیمانه با جناب دکتر باقری مدیرکل قرآن,عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در دفتر کار ایشان داشتند و با توجه به فرمایشات مهم مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با فرهنگیان کشور تاکید شد در خصوص عملیاتی کردن رهنمودهای معظم له در صورت صلاحدید موسسه همکاری های لازم را با اداره کل قرآن خواهد داشت .

در ادامه حجت الاسلام و الملسمین موحدی نژاد مدیر  موسسه ترویج فرهنگ قرآنی ضمن ارایه گزارش  برگزاری  سی و دومین دوره مسابقه درسهایی از قرآن  بویژه از طریق سامانه نورینو علی رغم مشکلاتی که در حین اجرا  بای مدارس و دانش آموزان از طریق ان سامانه بود  ولی  بیش از ۱۲۳ هزار نفر  در آزمون نهایی  و بیش از ۳۰ هزار نفر در آزمون حضوری – کتبی  شرکت کردند که از تعداد ۹۰ هزار نفر   در آزمون نهایی قبول شدند . که  اسامی قبول شدگان برای انجام مرحله بعد یعنی  قرعه کشی  به استانها  ارسال شده است .

همچنین طبق روال سالهای گذشته  با همکاری و موافقت  اداره کل  قرآن  وزارت آموزش و پرورش  به همه قبول شدگان در آزمون نهایی لوح تقدیر  با امضای  استاد قرآتی و دکتر  باقری  اهدا می شود .

آقای موحدی نژاد گفتند عالی رغم  محدویت  و مشکلاتی در تامین  بودجه و اعتبار موسسه بناد داردبه  ۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان منتخب که به قید قرعه از طریق استان به  موسسه معرفی شدند  هدیه بانکی  ۲۰۰ هزار تومانی  اهداء نماید .

در ادامه  آقای آقا بابایی معاون موسسه ضمن  تشکر از همراهی آموزش و پرورش  بویژه  دکتر باقری  در فرایند برگزاری مسابقه  هفتگی  و آزمون نهایی ، تاکید کردند از آنجائیکه  سامانه نورینو برای آزمون هفتگی طراحی نشده  .  میابقه  هفتگی طبق زوال گذشته  از طریق حضوری و مدارس و  پاسخنامه  انجام  می شود  و منتخبین آن به مرحله بعدی   از طریق  مچازی و نورینو  در آزمون شرکت  می کنند .

همچنین با موافقت جناب دکتر باقری مقرر شد که به  ۱۰ هزار نفر از مجریان و مروجان  مسابقه درسهایی از قرآن در   مناطق و  ومدارس از سوی دکتر باقری مدیر کل  اداره کل قرآن  و همچنین به ۲۱۰ نفر از مروجان استان و مناطق از سوی معاون  پرورشی  و فرهنگی  وزارت که اسامی آنات از استان  معرفی شده   لوح تقدیر به نام  افراد صادر     و از طریق  اماتوسیون اداری به مناطق  و مدارس اهدا شود .

در ادامه آقای دکتر باقری  با تایید بر نتایج  آزمون نهایی از طریق  نورینو   و برنامه های آتی این  اداه کل در بستر این سامانه  بر رفع موانع و ارتقا آن تاکید داشتند .

وی همچنین  با بیان اینکه  طبق  مصوبه  وزارت کلیه  لوایح تقدیر در سطوح مختلف  به صورت دیجیتالی صادر  و ازطریق سامانه اداری به دست  مخاطب در منطقه یا مدرسه  می رسد   دکتر باقری در خصوص  لوح تقدیر دانش آموزان منتخب  گفتند امسال این لوایح در قالب کاغذهای A5 با دو امضای  استاد قرائتی  و خودشان  برای دانش آموزان تهیه و ارسال شود .

با توجه به تجربه موفق برگزاری همایش در مشهد مقدس در سال گذشته   دکتر باقری با پیشنهاد موسسه برای برگزاری همایش افتتاحیه دوره سی و سومین درسهایی از قرآن در یکی از استانها   موافقت کردند .

در این دیدار  آقایان  ملایری مدیر روابط عمومی و فناوری   و صفایی مسئوال مسابقات موسسه  حضور داشتند  و نظرات  خود را در بهبود اجرای برنامه  بیان داشتند

   

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.