درسهایی از قرآن

دیدار با دکتر عسکری مدیرکل  آموزش و پرورش استان فارس

بهترین ابزار تربیتی استفاده از ظرفیت قرآن در فضای غبار آلود و هجمه‌ها وارد شده است

0 79

  دکتر عسکری مدیرکل  آموزش و پرورش استان فارس  در  دیدار مسولین موسسه  ضمن تشکر و اظهار خوشحالی ازحضور گروه اعزامی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی به استان  فارس و با بیان اینکه  من از علاقه‌مندان  استاد قرائتی هستم و  ارادت خاص نسبت به ایشان دارم از همکاران حوزه قرآنی اداره کل نیز تشکر کردند .

 دکترعسکری   گفتند  در حوزه قرآنی  با همکاری و هماهنگی  حضرت آیت الله دکتر دژکام امام جمعه و نماینده  محترم  ولی فقیه  استان  کارها به خوبی پیش می رود .

وی  در ذیل آیه شریفه :  «فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِي فَطَرَ النَّاسَ عَلَيْهَا …» گفتند ما با  دنیا مشترکاتی و باید نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را  اصلاح کرد  .

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس  با توجه به دیدار گروه  اعزامی موسسه از چند  اداره و مدرسه   تاکید کردند که همکاران مناطق  که فعالیت رضایت بخش داشتند مورد تشویق  و تقدیر قرار می گیرند .

  همچنین  وی از کارشناسان  قرآن  اداره  کل  خانم رشیدی و آقای هادی خواستند که دراولین جلسه شورای معاونین  شرکت کنند و ضمن تشریح  نقاط قوت و ضعف طرح برای هر معاونت شرح کار و حدود انتظارات را  مشخص کنند .

 دکتر عسکری خواستار مشارکت جدی خانواده ها  و اولیا در برنامه درسهایی از قرآن با استفاده از فضای مجازی  شد

  وی بهترین ابزار تربیتی  را استفاده از ظرفیت قرآن در فضای غبار آلود و هجمه‌ها  وارد شده  دانست  و گفت  قرآن راحت‌تر بر ضمیر انسان‌ها می‌نشیند.

 دکترعسکری ضمن استقبال از تجارب  کارشناسان  قرآن اداره کل  گفت  خیلی جا کار داریم  و از این برنامه حمایت می کنیم

 مباحث مهدویت و انقلاب اسلامی باید در مدارس هم وارد شود.

 در ابتدای این جلسه حجت الا سلام موحدی نژاد  مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی  ضمن معرفی فعالیتهای موسسه گفت در طول ۳۲ سال  اجرای مسابقه هفتگی در آموزش و پرورش میلیون ها دانش آموز مخاطب برنامه بودند  .

 ارزیابی میدانی و پژوهشی نشان می دهد برنامه  بسیار اثر گذار بوده و مورد استقبال خانواده ها قرار گرفته است  .  وی در ادامه  گفتند حاج قرائتی در پیامی که تاکید دارند برای مسئولین آموزش و پرورش استانها  بیان بشود این است که  قرآن می فرماید :«  تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى» اگر درسهایی از قرآن  بِر است  چرا تحت پوشش نباید  ۱۰۰ درصد  باشد .

 انتظار داریم  درسهایی از قرآن  در استان مورد حمایت قرار بگیرد.  وی با بیان  مثالی  در ترکیب ساخت  شربت  سکنجبین  گفت  به اندازه  از سرکه و شکر استفاده می شود کم و زیاد هریک  باعث شیرینی یا ترشی بیش ازحد می شود . دشمن در صد این است که سرکه دین را زیاد کند   پس ما هم باید  شکر  دین را زیاد کینم  .

  در یک مدرسه همه  ۲۰۰ نفر دانش آموز تحت پوشش مسابقه درسهایی از قرآن  هستند ولی در مدرسه  دیگری از ۲۰۰ نفر فقط ۳۰ نفر  هستند . مدیر باید  انگیزه ایجاد کند .

 آقای موحدی نژاد  خواستار حمایت و پی گیری  درسهایی از قرآن در جلسات رؤسای  ادارات مناطق یا شورای معاونین  توسط مدیر کل  استان بود . که این امر موجب اهمیت و تثیبت  جایگاه درسهایی از قرآن می شود .

 استان فارس می توانند  تجارب سایر استانها  در جذب و تنوع بومی سازی کند .. ما به کیفیت و نتیجه کار علاوه بر آمار توجه می کنیم

 آقای آقا بابایی معاون موسسه ترویج و فرهنگ قرآنی   ضمن تشکر از همکاران  استان و مناطق  گفت  دیداری که از مدارس  داشتیم  نشان می دهد به همان نسبت که عوامل مدرسه برای آموزش و.. دغدغه دارند برای  فعالیت های قرآنی  و دینی  نیز دغدغه  دارند .

 دربعضی از  مدارس  شاهد مشارکت دانش آموزان در اجرای  مسابقه درسهایی از قرآن بودیم  . این الگو  را  با  عنوان  خادم قرآن  ، مجری مسابقه از ظرفیت دانش آموزی استفاده شود.

 در خاتمه  خانم رشیدی کارشناس مسئول قرآن اداره کل  با بیان چند نمونه از فعالیت و مشارکت اولیا  گفتند  اگر دانش آموزان توسط مدیر کل مورد تشویق قرار بگیرند  اثرگذار است  .

 در این جلسه   آقای  آقا بابایی  معاون موسسه . آقای  شاد باش معاون پرورشی و فرهنگی  / خانم  رشیدی کارشناس مسئول  قرآن / آقای هادی کارشناس قرآن / آقای صفا مسئول مسابقات موسسه  و ملایری  مدیر روابط عمونی و فناوری  موسسه  حضور داشتند

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.