درسهایی از قرآن

دومین جلسه ویدیو کنفرانس موسسه ترویج فرهنگ قرآنی 

دومین جلسه ویدیو کنفرانس مسئولین موسسه ترویج فرهنگ قرآنی  با مروجان   محترم  درسهایی از قرآن  اداره کل آموزش و پرورش  استانها  در  روز   شنبه   ۱۶  اسفند ماه ۹۹ برگزار شد .

   این جلسه با حضور حجت الاسلام  آقای موحدی نژاد  مدیر  موسسه  . آقای آقا بابایی معاون اداری و مالی  ،  آقای صفایی مسئول مسابقات  و آقای ملایری مسئول روابط عمومی  و فناوری  و امور مجازی موسسه  حضور داشتند 

 پس از تلاوت آیاتی از کلام  الله مجید  ابتدا  حجت الاسلام و المسلمین  آقای موحدی نژاد مدیر موسسه ضمن تقدیر  و قدر دانی  از تلاش و زحمات  مروجان محترم   به برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی  اشاره کردند  و تاکید  توجه کردن به این برکات  در واقع نوعی تشکر  از شهدا و امام شهدا  و دلسوزان  نظام است .

 وی در ادامه  ضمن اذعان به وجود مشکلات و کمبودها در جامعه   گفت باید شرط انصاف را در همه حال حفظ کنیم . این مشکلات تا  زمانی شیطان و هوای نفس هست وجود خواهد داشت  در صدر اسلام و در تمام دوران  تاریخ عده ای همیشه  اسیر شیطان و نفس خود و دنیا طلب بودند  طبیعتا  مشکلاتی برای جامعه بوجود میاوردند . اما در عوض عده ای هم چون به درستی  راه  اعتقاد دارند با ایمان  قوی  و الهام گرفتن از سیره  شهدا و اما شهدا و رهبر فرزانه  با ایمانی محکمتر پیش می روند  .  این سیره  پیامبر  اکرم (ص)  و اهل بیت است که در برابر مشکلات سست نمی شوند  و  بعد از هر شکست  به پیروزی آینده  می اندیشیدند 

 آقای موحدی نژاد  در ادامه گفتند   بهتر در اینجا یادی کنیم  از استاد  ما و معلم قرآن جناب حجت الاسلام و المسلمین  آقای قرائتی  که در شرایط کرونا می بایست در منزل بماند  . توانسته بود در این مدت در خانه  ۳ جلد کتاب بنویسد و ۲۰۰۰ برنامه تلویزیونی   چند  دقیقه ای با موضوعات مختلف  تهیه و ضبط کند و همراه خانواده  مشاهده کنید .

  وی   ادامه داد  امروز در جامعه مسایل سیاسی و اقتصادی دغدغه اصلی مردم  است  توصیه می کنم  منشور گام دوم انقلاب اسلامی   مقام معظم رهبری  که در آن اصولی را بیان داشتند را  حتما مطالعه کنید.  آقای قرائتی  مبانی  قرآنی و  روایی بودن این منشور  را  بر پایه  آیات   قرآنی و احادیث استخراج کرده   و در یک مجلد  تهیه و چاپ کرده است  

  آقای موحدی نژاد در خاتمه سخنان خود  ضمن تشکر از آقای عزتی  رئیس محترم  اداه قرآن وزارت آموزش و پرورش که در این ویدیو کنفرانس در محل کار خود همزمان آنلاین بودند  گفتند سیاست ما در ترویج فرهنگ قرآنی همان سیاست  های آموزش و پروش است . امسال در شرایط کنونی همانند آموزش و پرورش که  برنامه های آموزشی و پرورشی خود را در فضای مجازی  دنبال کرد  ما هم به تبعیت  از وزارتخانه  برنامه درسهای از قرآن در فضای مجازی  شاد و کانالهای متنوع اجرا کردیم و آزمون آنلاین را در فضای مجازی  در سامانه ای که بدین منظور  طراحی شده بود با عنایات  خداوند بزرگ و تلاش  متعهدانه شما عزیزان   اجرا کردیم   .  امسال هم این  روند  ادامه دارد  و در شبکه شاد فضای  را آموزش و پرورش در اختیار  موسسه گذاشته حضور داریم و در دیگر  شبکه های اجتماعی  حضور داریم

 در ادامه  این نشست  آقای صفایی مسئول واحد مسابقات موسسه  . ضمن قدر دانی  از  تلاش  مروجان  محترم  و ارسال آمار واطلاعات دانش آموزان  تحت پوشش  و توضیحاتی در باره آزمون نهایی ،  نحوه تکمیل کردن فرم اطلاعات دانش آموزان  ارایه دادند.

 در ادامه  آقای ملایری مسئول روابط عمومی  و فناوری  و امور مجازی موسسه  ضمن  تشکر و تقدیر  از مروجان محترم  استانها  تاکید در ارسال تجارب  آزمون مجازی  دوره قبل  وبه اشتراک گذاشتن آن ،  قابلیت های  و امکانات سامانه جدید  آزمون  آنلاین و دقت در ارسال اطلاعات  دانش آموز بر اساس موارد خواسته شده  و همچنین تاکید در عضویت   کانالها شبکه های اجتماعی  موسسه .

  در این جلسه  ۲۲ نفر از مروجان  محترم استانها بصورت آنلاین   در کنفراس حضور داشتند و به  تربیت  سئوالات و پیشنهاات خود را مطرح می کردند.

     شایان ذکر است در این جلسه جناب عزتی رئیس اداره قرآن اداره کل قرآن ،عترت و نماز  وزارت آموزش پرورش  و همچنین  جناب دکتر  تهرانی فرجاد رییس گروه تحقیق و پژوهش پیش دبستانی سازمان پژوهش  و برنامه ریزی وزارت  که هر دو عزیز عضو شورای کارشناسی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی هستند  به طور آنلاین  از محل کار خود حضور داشتند .

جلسه با دعا برای سلامتی  حضرت امام زمان (عج) پایان رفت .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.