درسهایی از قرآن

برگزاری همایش افتتاحیه  بیست و هشتمین دوره  درسهایی از قرآن در دهم مهرماه ۹۸ در سالن شیخ صدوق حرم عبدالعظیم حسنی (ع)

  به گزارش روابط عمومی  موسسه حجت الاسلام و المسلمین موحدی نژاد  مدیر موسسه  درشصت و نهمین جلسه شورای مشورتی و کارشناسی  در بخش اول سخنان خود با اشاره به آیات قرآن و روایات ،گفت در روایات از معصومین  (ع) داریم که فرمودند  خداوندا حق را آنچنان که هست به من بنمایان  و باطل را آنچنان که هست به من نشان بده  تا از آن تبعیت نکنم . خیال بافی یکی از خطراتی که انسان را تهدید می کند که تصور می کند در راه حق است .

وی گفت در قرآن ۱۰ مورد را از عوامل ریشه های خیال بافی می داند : ۱- تصورات شخصی ۲- تلقینات دوستان ۳- تملق اطرافیان ۴- سکوت دوستان در مقابل خلافکاری ها ۵- تزیئنات شیطان ۶- تبلیغات نا بجا -۷- وعده های بی اساس ۸- امیدهای نا بجا ۹- آرزوهای طولانی ۱۰- فهم غلط از دستورات قرآن. 

 مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی در ادامه ضمن گزارشی از فعالیتهای انجام  شده  دستور جلسه را چگونگی برگزاری همایش افتتاحیه  بیست و هشتمین  دوره درسهایی از قرآن  بیا ن کرد و گفت   انتخاب آقای حاجی  میرازیی  بعنوان وزیر آموزش و پرورش  با شناختی که سالها  از خدمت ایشان  در سازمان نهضت سواد آموزی از نزدیک شاهد آن بودن  فردی  مؤمن ، مخلص، دلسوز انقلاب، پر تلاش  .خلاق  و کاملا ولایی .  که امیدواریم در این مدت وزارت ایشان شامل تحولات ماندگار و مؤثر در آموزش و پرورش باشیم .  در ادامه  جلسه هریک از اعضا پیشنهادات و نظرات خود را در باره چگونگی برگزاری همایش افتتاحیه  بیست و هشتمین دوره  درسهایی از قرآن بیان داشتند .

 در خاتمه  مقرر شد : دعوت از مسئولین وزارت آموزش و پرورش و خیرین قرآن یاور . مسئولین و متولیان قرآنی کشور .بیان خاطرات از داش آموزان . پخش موشن گرافی موسسه . تجلیل از مجریان و مروجان و دانش آموزان برگزیده و ضبط برنامه درسهایی از قرآن توسط استاد قرائتی از مهمترین برنامه های این همایش باشد .

این همایش در روز چهارشنبه دهم مهرماه ۱۳۹۸ در سالن شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با حضور ارباب رسانه ای برگزارمی شود.

 در این جلسه  آقایان : عزتی (رئیس اداره قرآن،عترت و نماز  اداره کل  وزارت آموزش و پرورش )  تهرانی فرجاد ( رئیس گروه قرآنی سازمان پژوهش و انتشارات وزارت آموزش و پرورش )  ملکی  کارشناس قرآن اداره کل  آموزش و پرورش شهر تهران ) ضرابی و سعیدی نژاد از پیشکسوتان فرهنگی و قرآنی  آموزش و پرورش  و همچنین آقایان موحدی نزاد ( مدیر موسسه )  آقا بابایی( معاون اداری و مالی موسسه )  صفایی مدیر مسابقات و ملایری مدیر  روابط عمومی  موسسه حضور داشتند .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.