درسهایی از قرآن

برگزاری مراسم افتتاحیه استانی سی و دومین دوره مسابقه درسهایی از قرآن در خراسان جنوبی

0 76

🔶 برگزاری مراسم افتتاحیه استانی سی و دومین دوره مسابقه درسهایی از قرآن

 به  گزارش اداره قرآن ،عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش  استالن خراسان  جنوبی آیین افتتاحیه سی و دومین دوره مسابقات درسهایی از قرآن روز سه شنبه ۱۹ مهرماه ۱۴۰۲ در دبیرستان تزکیه شهرستان بیرجند برگزار گردید.
در این مراسم که با حضور دانش آموزان و فرهنگیان برگزار شد، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اهمیت انس با قرآن کریم و تأثیر ارتباط دانش آموزان با قرآن کریم در زندگی آنان را تشریح نمود.

سپس  خانم رهبردار  رئیس (اداره قرآن ،عترت و نماز )مروج درسهایی از قرآن استان به شرح خلاصه ای از روند برنامه تلویزیونی مسابقه درسهایی از قرآن و نحوه ثبت نام دانش آموزان علاقمند در این دوره از مسابقات پرداخت.

ابلاغ مجری آموزشگاه توسط جناب آقای سرزهی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این جلسه اهدا شد.
رونمایی از پوستر افتتاحیه دوره، اجرای همخوانی قرآن کریم و سرود یکصدا ایران توسط دانش آموزان شرکت کننده در مراسم از برنامه های این مراسم بود.

در پایان مراسم از دانش آموزان برگزیده درسهایی از قرآن سال تحصیلی گذشته تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه در مدارس متوسطه اول و دوم استان و مدارس مجری در دوره دوم ابتدایی برگزار می شود.

 

  همانند این مراسم نیز در دبیرستان دخترانه حلّی دوره دوم  برگزار شد . خانم فنائی مدیر  دبیرستان  و مدير امور فرهنگی و مسابقات موسسه ترويج فرهنگ قرآنی اظهار كرد  : مسابقات درس‌هايی از قرآن با هدف ترويج مفاهيم و ارزش‌های قرآنی كه بتواند در عرصه‌های مختلف زندگی ويژه دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان طراحی شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.