درسهایی از قرآن

برگزاری  سی و یکمین  آزمون نهایی مسابقه درسهایی از قرآن

0 257
 به گزارش  روابط عمومی  موسسه  ترویج فرهنگ قرآنی  سی و یکمین  آزمون مسابقه درسهایی از قرآن   ویژه دانش آموزان  در ۶۸۰ منطقه  آموزش و پرورش و بیش از ۵۰ هزار مدرسه  ابتدایی و متوسطه برگزار  می شود  . این آزمون در فضای مجازی و از طریق  سامانه  آزمون آنلاین  موسسه   ترویج قرآنی  و «اپیلیکیشن سراج منیر»  و با هماهنگی و همکاری  آموزش و پرورش استانها و مناطق  انجام  می شود
روزهای یک تا سوم اسفند آزمون  برای دانش آموزان  ششم پایه ابتدایی  برگزارشد که با استبقال قابل  توجه  دانش آموزان مواجه شد  .
از ششم تا ۱۳ اسفند  آزمون نهایی ویژه دانش آموزان  متوسطه  اول و دوم  برگزار  می شود .
    تا کنون  حدود ۲۰۰ هزار نفر در این آزمون  ثبت نام  کردند .  ثبت نام  در سامانه آزمون آنلاین  توسط مجری  مسابقه مدرسه  انجام می شود  و دانش آموزان  با ورود به سامانه می توانند   کتاب آزمون  را مطالعه   کرده و به ۲۰ سئوال   تستی  پاسخ   دهند .
 کتاب آزمون این دوره  با عنوان  « کوثر قرآن » برگرفته از مباحث در سهایی از قرآن   حجت الاسلام و المسلمین   قرائتی است که در طی  ۱۷  هفته از مهرماه تا بهمن  ادامه دشته است که به صورت  خلاصه  توسط  حجت الاسلام  موحدی نژاد  مدیر موسسه ترویج  و فرهنگ قرآنی  تهیه  و در  سامانه آزمون آنلاین . سایت و کانالها و گروههای فضای مجازی موسسه بار گذاری شده که برای مخطبان  مسابقه قابل دسترسی است .

 دانش آموزانی که به هر دلیل  در آزمون ثبت نام نشده اند پانزدهم  اسفند  برای ثبت نام و  شانزدهم  اسفند  برای آزمون  دانش آموزان  ابتدایی  و ۲۰ اسفند  برای دانش آموزان   برای دانش آموزان  دوره متوسطه  در نظر گرفته شده است . لازم به ذکر است برای مناطقی که دسترسی به اینترنت و فضای مجازی ندارند  آزمون نهایی به صورت  حضوری برگزار می شود که   تمهیدات   لازم  برای استانهای  متقاضی فراهم شده  است .
 به منتخبین این آزمون  لوح تقدیر  و هدیه نقدی  تعلق می گیرد .

لینک  خبر  آزمون  دوره سی و یکم در خبرگزاریها:

https://irna.ir/xjLQFj   ایرنا
https://b2n.ir/j28746       مهر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.