درسهایی از قرآن

استاد قرائتی:از سی امین اجلاس سراسری نماز برای تشکیل نهضت قرآن استفاده شود.

0 101

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، حجت الاسلام محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور امروز شانزدهم دی ماه در آیین اغاز به کار سی امین اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: باید از خود سوال کنیم چند نماز خوان تربیت کردیم؟

وی با اشاره به نمازخانه های ساخته شده و نمازخانه مدارس گفت: خداوند نماز را نازل کرد تا قران از مهجوریت خارج شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به مهجوریت قرآن کریم اشاره کرد و گفت: در آستانه ماه رجب قرار داریم روزانه با قرائت یک صفحه قران به این مهم توجه کنیم.

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه عده ای نمی توانند قرآن بخوانند و عده ای که می خوانند نیز معنی آن را نمی دانند، گفت: برنامه ریزی کنیم تا نهضت قرآن را راه اندازی کنیم، در هیات و سخنرانی ها بخشی را برای تفسیر قران اختصاص دهیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: تفسیر نمونه گنجینه ارزشمندی است که به زبان های مختلف ترجمه شده است و از این گنجینه برای تفسیر قرآن برای همه بالاخص دانشجویان در دانشگاه ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه قرائت و تفسیر قرآن در دستگاه های اجرایی جدی گرفته شود، گفت: روحانیون بخشی از منبر خود را به تفسیر قرآن اختصاص دهند.

حجت الاسلام قرائتی با تاکید بر اینکه در سخنرانی ها نیز بخشی از سخنان خود را به قرائت و تفسیر یک آیه از قرآن اختصاص دهید، گفت: در سی امین اجلاس سراسری نماز می توانیم برای تشکیل نهضت قرآن تصمیم بگیریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همگی همت کنیم تا نهصت قران تشکیل شود و در جلسات تفسیر قران داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.