درسهایی از قرآن

 اسامی دانش آموزان برتر سی و یکمین دوره مسابقه دانش آموزی درسهایی از قرآن  استاد قرائتی   اعلام شد.

0 1,087

 اسامی دانش آموزان برتر سی و یکمین دوره مسابقه دانش آموزی درسهایی از قرآن  استاد قرائتی   اعلام شد. در این دوره ۱۸۷۰  دانش آموز برتر  مورد تشویق قرار گرفتند

به گزارش  روابط عمومی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی ، نتایج سی و یکمین دوره آزمون نهایی مسابقه مجازی درس‌هایی از قرآن حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی از سوی مؤسسه اعلام شد.

 در این دوره  از کل  مدارس متوسطه کشور ۳۹۶۰۹ مدرسه،  تعداد  ۲۴۳۶۴ مدرسه یعنی ۶۲ درصد و از کل مدارس ابتدایی ۵۰۹۷۵ مدرسه،  تعداد  ۲۵۲۷۸ مدرسه تقربیا ۵۰ درصد آنها تحت پوشش  مسابقه هفتگی دانش آموزی درسهایی از قرآن  بودند.

 در ۵۶ درصد  کل مدارس متوسطه و پایه ششم ابتدایی در  ۶۶۹ منطقه آموزش و پرورش   بیش از ۲۰۰ هزار   دانش آموز  توسط مجریان مسابقه مدارس  در سامانه آزمون آنلاین  موسسه  ترویج فرهنگ قرآنی  ثبت نام شدند .  که نسبت به سال گذشته  ۱۲  درصد  رشد داشته است  .از این تعداد ۹۷۹۸۲ نفر یعنی ۴۸ دصد  ثبت نام کنندگان در آزمون نهایی  شرکت کردند  . تعداد  قبول شدگان این دوره ۹۷۹۸۲    دانش آموز  بودند   که ۴۸ درصد  شرکت کنند گان  می شود .

 در دو استان خوزستان و سیستان و بلوچستان  برای دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت  نداشتند  علاوه بر   آزمون  آنلاین ، آزمون به صورت حضوری برگزار گردید که از قبل با مسئولین آموزش و پرورش مناطق  مذکور برای ارسال   محتوا و سئوالات مسابقه  هماهنگی های لازم  بعمل آمد.

یاد آور می شود هر ساله  بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم و پایه ششم ابتدایی در بیش از ۵۰هزار مدرسه تحت پوشش برنامه درس‌هایی از قرآن قرار می‌گیرند.

یادآور می‌شود، سی و یک امین دوره مسابقه درس‌هایی از قرآن در سال  تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در نیمه دوم مهرماه شروع و تا نیمه دوم اسفندماه ادامه داشت. این آزمون با همکاری مروجان و مجریان درس‌هایی از قرآن (کارشناسان قرآن، مدیران و معاونان پرورشی مدارس) در سطح استان‌ها، شهرستان‌ها و مدارس از طریق سامانه آزمون آنلاین مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی در فضای مجازی برگزار شد.

 که  در اینجا از زحمات  این  عزیزان  که بدون هیچ  چشمداشتی  برای  تروج فرهنگ قرآنی  تلاش  می کنند  قدردانی  می شود

 لازم به ذکر است  با هماهنگی و همکاری اداره‌کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به تمامی قبول‌شدگان در آزمون ، لوح تقدیر با امضای  استاد محسن قرائتی و  دکتر میکائیل باقری، مدیر کل قرآن، عترت نماز وزارت آموزش و پرورش اهدا می‌شود.

همچنین از سوی مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی بر اساس سهمیه اعلام شده به ۱۸۷۰ نفر  از دانش‌آموزان منتخب که در قرعه‌ کشی نهایی برنده شدند،  کارت هدیه بانکی به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اهدا  گردید

برای مشاهده  اسامی دانش آموزان برتر به تفکیک  استانها  روی لینک زیر کلیک کنید

https://eitaa.com/tarheonsebaquran  (لینک گروه درسهایی از قرآن در ایتا)  .  فایل  pdf اسامی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.