امام زمان(عج) در نامه ای فرموده اند: «وَ اکثِروُا الدُّعاءَ بتعجیلِ الفَرَجِ فإنَّ ذلکَ فَرَجُکُم؛ برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید، زیرا مایه ی فرج شماست».
اخبار :: انعقادتفاهم‌نامه همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم با مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی

انعقادتفاهم‌نامه همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم با مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی
 
   

انعقادتفاهم‌نامه همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم با مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی با ستاد تفسیر قرآن کریم و مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرد.

به گزارش ایکنا؛ مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی روز گذشته، ‌۲۰ مردادماه با ستاد تفسیر قرآن کریم و مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرد.

این تفاهم‌نامه به منظور توانمندسازی و ارتقاء مهارتی طلاب حوزه  علمیه به‌ویژه در زمینه بیان تفسیر، شناسایی افراد مستعد، فاضل و توانمند برای شرکت در دوره تخصصی، کارگاهی، تربیت مدرس و مربیان دوره‌های بیان تفسیر به امضای طرفین رسید.

 

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم با مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی
در این جلسه حجت‌الاسلام محمدیان، رئیس ستاد تفسیر قرآن کریم با ابراز خرسندی از همکاری دو جانبه گفت: ستاد تفسیرعلاوه بر آموزش و تربیت مربی و مدرس، در بحث اشاعه، ترویج و همچنین پژوهش و تولید محتوا برنامه‌های مشخصی دارد.
دبیر ستاد تفسیر اظهار امیدواری کرد که در تحقق مفاد این تفاهم‌نامه سعی و تلاش خواهیم کرد که از ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای در این زمینه استفاده شود.
محمدیان با تأکید بر اینکه در بحث آموزش تفسیر در کنار حوزه با همه توان خود ایستاده‌ایم، اظهارکرد: با شناسایی ظرفیت‌های موجود، هم‌افزایی و هدف‌گذاری دقیق، این همکاری مستمر و ادامه خواهد داشت. هدف ما قرآن است و چه بهتر این فعالیت زیر پرچم حوزه علمیه انجام شود. ان‌شاءالله امام صادق(ع) در این امر مهم ما را یاری دهد.

 

 

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم با مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی
همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام کشوری، مسئول مرکز آموزش‌های کاربردی ـ مهارتی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه شرح کاملی از برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، مهارتی و دیگر فعالیت‌های مرکز ارائه کرد و افزود: مخاطبان مرکز از چندین طیف مختلف هستند که مطابق با نیاز مخاطب در تمام سطوح، دوره‌های مختلف بر اساس آئین‌نامه آموزشی، برنامه‌های الزامی برحسب ضرورت پیش‌بینی شده است. این برنامه‌ها به گونه‌ای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی شده که هر طلبه در زمینه‌های مختلف اعم از آموزش، پژوهش، سخنرانی، مهارت‌های فردی و اجتماعی و دیگر ضروریات یک بسته آموزشی منسجم و کاربردی دریافت خواهد کرد که برابر مصوبه شورای عالی حوزه طراحی و تدوین شده است.

 

 

یادآور می‌شود، براساس این تفاهم‌نامه، حجت‌الاسلام رجبی به‌عنوان نماینده مرکز آموزش‌های کاربردی ـ مهارتی و همچنین حجت‌الاسلام چاوشی، مدیر مرکز آموزش مهارت بیان تفسیر قم به‌عنوان نماینده ستاد تفسیر مسئول هماهنگی و برنامه‌ریزی در اجری این تفاهم‌نامه تعیین شدند.
 انتهای پیام

 

 

  ارسال صفحه براي دوستان
چاپ صفحه چاپ صفحه

           جستجو
   پيوندها
   دفتر مقام معظم رهبري
   پايگاه درسهايي از قرآن
   پايگاه اطلاع رساني مهدويت
   پايگاه اينترنتي تبيان
   ستاد اقامه نماز
   وزارت آموزش و پرورش
   شبكه ملي مدارس ايران(رشد)
   دفتر رياست جمهوري
   مجلس شوراي اسلامي
   قوه قضاييه
سخن روز
اسامی برگزیدگان بیست و پنجمین دوره آزمون نهایی درسهایی از قرآن سال تحصیلی 95*96 (1396/6/14)
ابتکارات آموزش و پرورش در برنامه درسهایی از قرآن (1396/2/18)
فصل های کتاب انتخابات (1396/1/30)
بسیج و فرهنگ بسیجی در فرهنگ قرآن (1395/9/7)
مقاله آقای شیرازی (1395/8/4)

اين سايت متعلق به مؤسسه ترويج فرهنگ قرآني مي‌باشد"
www.TarvijeQuran.com