امام زمان(عج) در نامه ای فرموده اند: «وَ اکثِروُا الدُّعاءَ بتعجیلِ الفَرَجِ فإنَّ ذلکَ فَرَجُکُم؛ برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید، زیرا مایه ی فرج شماست».
اخبار :: دکتر فیض در همایش افتتاحیه بیست و ششمین دوره درسهایی از قرآن :مشارکت ۳ میلیون دانش‌آموز در مسابقات درس‌هایی از قرآن/ تشریح اهداف قرآنی آموزش و پرورش

دکتر فیض در همایش افتتاحیه بیست و ششمین دوره درسهایی از قرآن :مشارکت ۳ میلیون دانش‌آموز در مسابقات درس‌هایی از قرآن/ تشریح اهداف قرآنی آموزش و پرورش
 
مشارکت ۳ میلیون دانش‌آموز در مسابقات درس‌هایی از قرآن/ تشریح اهداف قرآنی آموزش و پرورش
گروه فعالیت‌های قرآنی: دکترفیض معاون پرورشی و فرهنگی  وزیر آموزش و پرورش  با اشاره به اهداف بلند‌مدت آموزش و پرورش اظهار کرد: انس دانش‌آموزان با قرآن، آموزش اینکه قرآن باید در متون زندگی دانش‌آموزان باشد و همچنین تحکیم روابط خانوادگی از جمله اهداف مهم آموزش و پروش در حوزه قرآن است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، افتتاحیه بیست و ششمین دوره مسابقه درسهایی از قرآن  در امروز، ۱۲ مهر‌ماه در سالن شیخ صدوق حرم عبدالعظیم حسنی(ع) در حال برگزاری است. 
این همایش به منظور تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده دوره بیست و پنجم مسابقه درسهایی از قرآن سال ۹۵ و تقدیر از مروجان و مدیران مدارس مجری برنامه درس‌هایی از قرآن در حال برگزاری است.
در ابتدای این مراسم مهدی فیض، معاون فرهنگی و اجتماعی آموزش و پرورش اظهار کرد: در شبکه آموزش و پرورش سعی شده است که همکاری با دوستان برنامه درس‌هایی از قرآن انجام شود و البته از نظر مالی کمکی از طرف ما صورت نگرفته و تنها هماهنگی‌های اداری صورت گرفته و خیرین و مؤسسات مردمی کمک کردند که این برنامه تاکنون پیش رفته است که این امر باید در آموزش و پرورش الگوی خوبی باشد.
وی با اشاره اینکه جوان باید قرائت قرآن را داشته باشند، گفت: جوان و نوجوانی که قرائت قرآن می‌کند آیات الهی با گوشت و خونش آمیخته ‌می‌شود و در کنار این مهم ما باید تصمیم بگیریم که قرآن را مبنای کارمان قرار دهیم و آن چیزی که قرآن مهم دانسته برای ما هم مهم تلقی شود. 
فیض تصریح کرد: قرآن به احسان به والدین تأکید دارد که باید هم تراز بندگی خداوند قرار گیرد. لذا کسی که قرآن با گوشت و خونش آمیخته باشد باید در زندگیش این مهم را پیش گیرد و در خدمت والدین خود باشد .
معاون فرهنگی و آموزشی آموزش و پرورش اظهار کرد: در آموزش و پروش چند هدف را دنبال می‌کنیم، اول اینکه دانش‌آموزان با قرآن انس پیدا کنند، دوم اینکه قرآن ساختار کلان اندیشه باشد و به دانش‌آموزان بیاموزیم که قرآن را در بطن زندگی خود داشته باشند و سوم اینکه روابط خانوادگی را تحکیم بخشیم .
فیض با اشاره به اینکه تاکنون ۳ میلیون دانش‌آموز در مسابقات درس‌هایی از قرآن شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: نقطه ایده‌ال این است که تمامی دانش‌آموزان در این مسابقات حضور یابند و گستره درس‌هایی از قرآن بیشتر شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ادارات، شهرستان‌ها و مدارس باید همگی برای حضور در این مسابقات تلاش کنند و شما دانش‌آموزان در این مسیر باید دوستان خود را هم عضو این شبکه کنید تا به صورت سراسری در کشور انجام شود
یادآور می‌شود، در این همایش از دانش‌آموزان برگزیده مدارس  شهر تهران و مناطق 22 گانه شهرستانهایی تهران تجلیل می‌شود. 

  ارسال صفحه براي دوستان
چاپ صفحه چاپ صفحه

           جستجو
   پيوندها
   دفتر مقام معظم رهبري
   پايگاه درسهايي از قرآن
   پايگاه اطلاع رساني مهدويت
   پايگاه اينترنتي تبيان
   ستاد اقامه نماز
   وزارت آموزش و پرورش
   شبكه ملي مدارس ايران(رشد)
   دفتر رياست جمهوري
   مجلس شوراي اسلامي
   قوه قضاييه
سخن روز
اسامی برگزیدگان بیست و پنجمین دوره آزمون نهایی درسهایی از قرآن سال تحصیلی 95*96 (1396/6/14)
ابتکارات آموزش و پرورش در برنامه درسهایی از قرآن (1396/2/18)
فصل های کتاب انتخابات (1396/1/30)
بسیج و فرهنگ بسیجی در فرهنگ قرآن (1395/9/7)
مقاله آقای شیرازی (1395/8/4)

اين سايت متعلق به مؤسسه ترويج فرهنگ قرآني مي‌باشد"
www.TarvijeQuran.com