امام زمان(عج) در نامه ای فرموده اند: «وَ اکثِروُا الدُّعاءَ بتعجیلِ الفَرَجِ فإنَّ ذلکَ فَرَجُکُم؛ برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید، زیرا مایه ی فرج شماست».
کتابخانه

بيست برنامه نوزدهمين دوره مسابقات درسهايي از قرآن
 
 
بسم الله الرحمن الرحيم
«وَلَقَدْ آتَيْنَاكَ سَبْعًا مِنَ الْمَثَانِي وَالْقُرْآنَ الْعَظِيمَ» (حجر/87)
قرآن كريم كتاب بزرگ آسماني و بيانگر همه چيز «تِبْيَانًا لِكُلِّ شَيْءٍ» و جان بخش تشنگان حقيقت و معرفت الهي است كه به عاشقان خداوند متعال صراط مستقيم را كه همان راه سعادت و خوشبختي است هديه مي‌دهد .
قرآن كتاب با خير و بركت است: «وَ قيلَ لِلَّذينَ اتَّقَوْا ما ذا أَنْزَلَ رَبُّكُمْ قالُوا خَيْراً» (نحل/30) «وَ هذا كِتابٌ أَنْزَلْناهُ مُبارَك‏» (انعام/92) است كه بشارت رسيدن به سعادت را براي مؤمنين به ارمغان آورده است.
با چنين نگاهي و با تأكيد گفتار بزرگان دين و تربيت يافتگان كلام الهي مبني بر گسترش فرهنگ قرآني و سخن گهربار رهبر فرزانه انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه‌اي(دامت بركاته) كه ترويج و گسترش فرهنگ قرآني را سنگين‌ترين مسؤليت نظام اسلامي دانسته‌اند ، تلاش بي كم و كاست در جهت نشر مفاهيم قرآني را بر همگان فريضه مي‌سازد .
خرسنديم كه در اين مقدمه يكي از برنامه‌هاي مستمر و فراگيري كه با زباني شيوا و ساده در زمينه ترويج مفاهيم قرآن براي سي و دومين سال متوالي در بين عموم مردم و خاصه نسل نوجوان و جوان از سيماي جمهوري اسلامي ، تحت عنوان برنامه‌ي درسهايي از قرآن كه توسط استاد گرامي حضرت حجت الاسلام والمسلمين حاج آقاي قرائتي (حفظه الله) پخش و در 000/30  مدرسه راهنمايي و متوسطه سراسركشور  بصورت مسابقه هفتگي و با استقبال گرم و پر شور دانش آموزان عزيز در طول سال تحصيلي اجرا مي‌شود را يادآوري نمائيم كه در اين راستا مؤسسه ترويج فرهنگ قرآني براي استفاده بهينه اين عزيزان و شركت در آزمون مرحله منطقه‌اي / شهرستاني نوزدهمين دوره مسابقات درسهايي از قرآن اقدام به تهيه ، تدوين و چاپ 20 برنامه دوره نوزدهم نموده است . اميد است دانش آموزان عزيز ضمن مطالعه و حضور چشم گير در مسابقه پاياني جان و دل خويش را با مفاهيم غني قرآني بيش تر آشنا و مأنوس نمايند .
در پايان از همكاري و مساعدت كليه مسؤلين آموزش و پرورش به خصوص مروجان ، مديران ، مجريان مدارس و دست اندركاران مسابقه درسهايي از قرآن در سال تحصيلي  90-89 و نيز مركز توسعه، هماهنگي  و ترويج فعاليت‌هاي قرآني وزارت فرهنگ و ارشاد   اسلامي  صميمانه تشكر و قدرداني مي‌نماييم.  در پناه قرآن و اهل بيت عصمت و طهارت   سعادتمند باشيد.


مؤسسه ترويج فرهنگ قرآني – بهمن ماه 1389 – مصادف با سي و دومين  سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي
 

[صفحه ]»      >>  صفحه بعد  >>>

فهرست
مقدمه
درس اول
درس دوم
درس سوم
درس چهارم
درس پنجم
درس ششم
درس هفتم
درس هشتم
درس نهم
درس دهم
درس يازدهم
درس دوازدهم
درس سيزدهم
درس چهاردهم
درس پانزدهم
درس شانزدهم
درس هفدهم
درس هجدهم
درس نوزدهم
درس بيستم

اين سايت متعلق به مؤسسه ترويج فرهنگ قرآني مي‌باشد"
www.TarvijeQuran.com